-
Marek Tatała o przyszłości systemu emerytalnego, TVN24 | 2019-08-14
więcejMarek Tatała był gościem Andrzeja Morozowskiego w programie "Tak Jest" na TVN24, gdzie wypowiedział się na temat przyszłości systemu emerytalnego w Polsce.
-
FOR punktuje rządowe plany deglomeracji, Portal Samorządowy | 2019-08-13
więcejIstnieje zagrożenie, że politycy Prawa i Sprawiedliwości, a w przyszłości innych partii, będą rozdzielać urzędy według klucza politycznego - alarmuje Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) w najnowszym raporcie na temat rządowych planów deglomeracji. Wicepremier Jarosław Gowin proponuje rozlokowanie w małych miastach części instytucji państwowych. Z kolei minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński uważa, że "każde ministerstwo w innym mieście" to zły pomysł.
-
Komunikat 28/2019: Deglomeracja na siłę: rządowy raport nie przekonuje | 2019-08-13
więcejW lipcu br. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, po pół roku, upubliczniło swój raport na temat rozważanego w kręgach rządowych przenoszenia urzędów centralnych z Warszawy do mniejszych miast (nazywane zamiennie deglomeracją lub delokalizacją). Jego treść rozczarowuje.
-
Leszek Balcerowicz w Morągu - spotkanie autorskie, Media Group Info | 2019-08-12
więcej12 sierpnia br. Leszek Balcerowicz wziął udział w spotkaniu autorskim wokół najnowszej książki "Lech. Leszek. Wygrać wolność" w Morągu.
-
Leszek Balcerowicz w Szczecinie - spotkanie autorskie, Olsztyn24 | 2019-08-12
więcej13 sierpnia Leszek Balcerowicz wziął udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w Książnicy Polskiej przez Forum Rozwoju Obywatelskiego i regionalne przedstawicielstwo Komitetu Obrony Demokracji wokół najnowszej książki „Lech. Leszek. Wygrać wolność” (ukazała się na nakładem Wydawnictwa Znak), której jest współautorem wraz z Lechem Wałęsą i Katarzyną Kolendą-Zaleską.
-
Aleksander Łaszek: Nie sądzę, by propozycje PiS poprawiły stopę zatrudnienia wśród młodych, Rzeczpospolita | 2019-08-11
więcej– Jeśli chodzi o stopę zatrudnienia młodych, istnieje pole do poprawy, ale nie sądzę, by propozycje takie jak zerowy PIT dla tej grupy wiekowej czy zmiany w systemie edukacji, jakie wprowadził rząd PiS, przyczyniły się do takich zmian – komentuje Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
Raport FOR: Liczba wymienionych urzędników to prawie 12 tysięcy, Magazyn TVN24 | 2019-08-10
więcejOpublikowany na początku 2018 roku raport fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju szacował liczbę wymienionych urzędników na prawie... 12 tysięcy! "Z całą stanowczością muszę powiedzieć: doświadczonych urzędników zastępują krewni, koledzy, kolesie" - mówił w TOK FM autor tego raportu, Janusz Paczocha, ekspert FOR i były prezydent Bytomia.
-
KOS apeluje o ujawnianie się sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS, Prawo.pl | 2019-08-10
więcejWbrew prawomocnemu wyrokowi sądu nie zostały do dnia dzisiejszego ujawnione przez Kancelarię Sejmu RP wykazy sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do nowej Krajowej Rady Sądownictwa - przypominają organizacje zrzeszone w Komitecie Obrony Sprawiedliwości (KOS). I apelują o ujawnianie tego do sędziów, którzy podpisali te listy.
-
FOR: Polska, zamiast liberalizować, utrudnia zasady przyznawania obywatelstwa czy stałego pobytu, OKO.Press | 2019-08-09
więcejRząd ułatwił co prawda obywatelom niektórych państw podejmowanie krótkoterminowej pracy, głównie sezonowej, ale utrudnia wiązanie z Polską przyszłości. Z analizy Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że podczas gdy większość państw europejskich liberalizuje zasady przyznawania obywatelstwa czy stałego pobytu, Polska je utrudnia.
-
Marek Tatała: Czarnobyl – przestroga przed kłamstwem, nie atomem, Liberté! | 2019-08-09
więcejW 2006 roku Michaił Gorbaczow stwierdził, że to katastrofa w Czarnobylu z 1986 roku, a nie wprowadzona przez niego pierestrojka, miała większe znaczenie dla rozpadu ZSRR pięć lat później. Przyczyny tego rozpadu były z pewnością bardziej złożone, ale wydarzenia w czarnobylskiej elektrowni doskonale pokazują dwa filary, na których opierał się ustrój komunistyczny – kłamstwo i strach.