"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Komiksy Ekonomiczne

  • Wyniki konkursu na komiks ekonomiczny - IX edycja 2017

    Wyniki konkursu na komiks ekonomiczny - IX edycja 2017 | 2017-11-30

    26 listopada 2017 r. w Ptak Warsaw Expo podczas II polskiej edycji festiwalu Comic Con, odbyła się gala rozdania nagród w IX edycji konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: w kategorii krótkiej – Emil Idzikowski za komiks „Fachowcy” i w kategorii długiej – Karol Ludwikowski za komiks „Choroba korporacji”.
    więcej

Komisy Ekonomiczne to innowacyjny projekt edukacyjny, organizowany od 2008 roku przez Forum Obywatelskiego Rozwoju we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z gospodarką w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku.

Na każdą edycję projektu składa się konkurs na najlepsze komiksy oraz – na bazie wybranych prac – opracowane przez ekspertów scenariusze lekcji z przedmiotów WOSu i podstaw przedsiębiorczości. Scenariusze te oraz komiksy nagrane na CD, przekazywane są bezpłatnie wraz z albumem zawierającym wybrane prace nauczycielom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki przystępnej formie, uczniowie mogą zrozumieć, jak naprawdę działa gospodarka. Komiksy pokazują m.in. korzyści z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zalety oszczędzania czy tworzenia dobrego prawa, wyjaśniają również szereg podstawowych definicji. Nauczyciele zaś zyskują możliwość uatrakcyjnienia swoich lekcji i wyjaśnienia na prostych przykładach złożonych zagadnień życia gospodarczego i społecznego.

W ramach projektu, raz w roku, FOR zaprasza nauczycieli do Warszawy na konferencję naukową, a pracownicy oraz wolontariusze FOR regularnie prowadzą warsztaty z nauczania ekonomii w szkołach w całej Polsce.

Zapraszamy na dedykowaną stronę projektu: www.komiksy-ekonomiczne.pl