"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Kalendarium spotkań z Leszkiem Balcerowiczem: "Wolność, rozwój, demokracja"

Forum Obywatelskiego Rozwoju ma zaszczyt zaprosić na cykl spotkań z Leszkiem Balcerowiczem. Tematem prelekcji i dyskusji będą zagadnienia poruszane w nowej książce "Wolność, rozwój, demokracja", wydanej we wrześniu 2017 r.


Kalendarium najbliższych spotkań:

*Wydarzenia na 2018 r. są w trakcie planowania.

Minione wydarzenia

 1. Szczecin (Stara Rzeźnia): 10 października 2017 r. (godz. 16:00). Wykład otwarty Leszka Balcerowicza "Systemy instytucjonalne i warunki życia w kraju". Spotkanie organizowane jest z okazji jubileuszu 25 lat działalności Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

  Więcej informacji tutaj.
   
 2. Lublin (Dom Kultury LSM): 15 października 2017 r. (godz. 18:00). Wykład otwarty połączony z promocją książki. 

  Więcej informacji tutaj.
   
 3. Lublin (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej): 16 października 2017 r. (godz. 9:00). Wykład otwarty pt. ”Systemy instytucjonalne a warunki życia w kraju”.

  Więcej informacji tutaj.
   
 4. Łódź (Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka): 19 października 2017 r. (godz. 18:20). Wykład "Dlaczego społeczeństwo otwarte potrzebuje gospodarki rynkowej? Systemy instytucjonalne a warunki życia w kraju", inaugurujący pierwszy dzień Igrzysk Wolności organizowanych przez Liberte!.

  Więcej informacji tutaj. 

​​​Informacja o książce:

"Wolność, rozwój, demokracja" to zbiór najważniejszych tekstów Leszka Balcerowicza z prasy polskiej i zagranicznej. Również tych z szuflady, nigdy nie publikowanych. Teksty rozproszone, zebrane teraz w jeden tom, stały się znakomitym obrazem Polski i świata z ostatnich lat. Autor nadaje takim pojęciom jak demokracja, kapitalizm, państwo socjalne właściwy sens, walcząc z ich zakłamywaniem.

Data premiery: 2017-09-13
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Liczba stron: 413

Książka dostępna także w formie e-booka.

Więcej na temat książki tutaj.

Drodzy Czytelnicy!

Oddaję w Wasze ręce wybór swoich esejów, artykułów, wystąpień z okresu 1989-2016. Obejmuje on kilka tekstów dotąd niepublikowanych. Inne pojawiły się w rozmaitych miejscach. Cały zestaw ukazuje się w zwartej i uporządkowanej formie po raz pierwszy. W procesie selekcji starałem się zminimalizować powtórzenia, pominąłem też teksty o charakterze zbyt technicznym. To, co pozostało, dotyczy jednak wszystkich zasadniczych problemów, którymi się zajmowałem jako analityk i publicysta oraz jako uczestnik życia publicznego w Polsce w okresie ustrojowej transformacji.

Leszek Balcerowicz, fragment wstępu do książki "Wolność, rozwój, demokracja"