Warning: session_start(): open(/home/klient.dhosting.pl/for/.tmp//sess_f74450a78ac6694fd3f316fd1970de78, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/klient.dhosting.pl/for/for.org.pl/index.php on line 12

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/klient.dhosting.pl/for/for.org.pl/index.php:12) in /home/klient.dhosting.pl/for/for.org.pl/index.php on line 12
Konferencja dla nauczycieli "Obudzić w młodych przedsiębiorczość", 2018 r. - FOR

"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Konferencja dla nauczycieli "Obudzić w młodych przedsiębiorczość", 2018 r.

25 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) odbyła się piąta już konferencja dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych pt. „Obudzić w młodych przedsiębiorczość”, zorganizowana przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wszyscy nauczyciele otrzymali podarunki ufundowane przez Bank Zachodni WBK, Firmę Ziaja oraz książki prof. Leszka Balcerowicza. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji!

Konferencję otworzyła prezes FOR Agata Stremecka, która podkreśliła, jak ważna jest edukacja ekonomiczna od najmłodszych lat oraz opowiedziała historię, której sama doświadczyła podczas prowadzonej przez siebie lekcji. Dr Magdalena Cicharska z SGH przybliżyła nauczycielom grę edukacyjną Cashflow i możliwości jej zastosowania w szkołach. Nauczyciele, zainteresowani różnorodnością sposobów wykorzystania gry, zadali wiele pytań prowadzącej.

Po przerwie Jakub Przeździecki, koordynator projektów FOR, przedstawił zebranym projekt „Komiksy ekonomiczne”, w którego skład wchodzą: konkurs na komiks ekonomiczny, warsztaty ekonomiczne prowadzone przez pracowników FOR, a także coroczne konferencje dla nauczycieli. Później Iwona Brożyna i Iwona Wojciechowska z Banku Zachodniego WBK opisały współpracę banku ze szkołami w ramach programu „Zalogowani”. Pracownicy banku w ramach wolontariatu prowadzą zajęcia w szkołach, podczas których opowiadają uczniom o zagadnieniach związanych z bankowością.

Po przerwie obiadowej trzech specjalistów w dziedzinie rozwoju osobistego: Rita Kurpisz, akredytowany coach ICF, Magdalena Guzik, trener i psychoterapeuta oraz Jacek Kobyliński, przedsiębiorca i trener, wzięli udział w debacie pt. „Jak obudzić przedsiębiorczość młodych?”. Po debacie nastąpiła seria pytań ze strony nauczycieli, którzy chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o efektywnych sposobach dotarcia do młodych ludzi.

Zwieńczeniem konferencji „Obudzić w młodych przedsiębiorczość” był wykład prof. Leszka Balcerowicza. Każdy z uczestników konferencji miał możliwość porozmawiania z Profesorem i otrzymania dedykacji imiennej w podarowanej przez niego książce.

W ocenie nauczycieli konferencja była świetną okazją do zdobycia nowych umiejętności, zbudowania relacji z innymi nauczycielami z całej Polski, a także wprowadzenia zmian w dotychczasowym sposobie nauczania przedmiotów ekonomicznych. Najczęściej słyszanym przez organizatorów pożegnaniem było: „Do zobaczenia w przyszłym roku!”

Organizatorem wydarzenia było Forum Obywatelskiego Rozwoju, a Minister Edukacji Narodowej oraz Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych objęli przedsięwzięcie patronatem honorowym. Partnerem strategicznym wydarzenia była Ziaja Polska. Patronatem medialnym wydarzenie objął dziennik "Rzeczpospolita".


Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dla nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

Data: 25 maja 2018 r. (piątek) godz. 10.00-16.00

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Budynek główny, Aula VII (3. piętro), Al. Niepodległości 162, Warszawa

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) wraz z Bankiem Zachodnim WBK mają przyjemność zaprosić nauczycieli na kolejne spotkanie z ekonomistami, psychologami oraz ekspertami w dziedzinie nauczania ekonomii w szkołach.

Konferencje dla nauczycieli, organizowane w poprzednich latach przez FOR, cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony nauczycieli, dyrektorów szkół i metodyków. Wierzymy, że tegoroczne wydarzenie pozwoli na merytoryczną i owocną dyskusję w szerokim gronie na temat nieszablonowych sposobów nauczania i edukacji ekonomicznej oraz pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób obudzić przedsiębiorczość u młodych.

Tegoroczna konferencja pt. „Obudzić w młodych przedsiębiorczość” odbędzie się w piątek 25 maja 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162 w Auli VII.

Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju, a Minister Edukacji Narodowej oraz Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych objęli przedsięwzięcie patronatem honorowym. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Ziaja Polska. Patronatem medialnym wydarzenie objął dziennik "Rzeczpospolita".

Konferencja składać się będzie z czterech części. Najpierw odbędzie się panel pt. „Gra edukacyjna Cashflow - zastosowanie w szkołach”, podczas którego dr Magdalena Cicharska, wykładowca SGH, przedstawi słuchaczom niestandardową grę edukacyjną, która rozwija w uczestnikach przedsiębiorczość i z powodzeniem może być używana w szkołach. Podczas konferencji prowadząca zaprezentuje zasady i przedstawi alternatywne sposoby wykorzystania gry.

Podczas panelu poświęconemu edukacji ekonomicznej zaprezentowane zostaną szczegóły organizowanego przez FOR projektu Komiksy Ekonomiczne. Jakub Przeździecki z FOR przedstawi dotychczasowe osiągnięcia projektu i możliwości wykorzystania komiksów podczas lekcji. O swojej misji edukacyjnej w szkołach opowiedzą również wolontariusze Banku Zachodniego WBK, prowadzący warsztaty o tematyce ekonomicznej w całej Polsce.

Ostatnią częścią konferencji będzie debata  pt. „Jak obudzić przedsiębiorczość młodych?”. Trenerka osobowości Rita Kurpisz, akredytowany coach ICF, psycholog Magdalena Guzik oraz trener Jacek Kobyliński, korzystając ze swojej wiedzy  oraz doświadczenia zawodowego, postarają się odpowiedzieć na tytułowe pytanie w sposób taki, aby przekazane informacje mogły zostać użyte przez obecnych nauczycieli w szkołach.

Zwieńczeniem konferencji będzie wykład prof. Leszka Balcerowicza.

Po każdym z paneli przewidziana jest dyskusja.


Program konferencji:

Godziny

Panel

Prelegenci

9.00-10.00

Rejestracja uczestników

 

10.00-10.20

Wystąpienie prezes FOR Agaty Stremeckiej oraz JM rektora SGH prof. Marka Rockiego

  • Agata Stremecka, prezes FOR
  • prof. Marek Rocki, rektor SGH, senator RP

10.20-11.50

I panel: Gra edukacyjna Cashflow - zastosowanie w szkołach

  • dr Magdalena Cicharska, SGH

11.50-12.00

I przerwa kawowa

 

12.00-13.00

II panel: edukacja ekonomiczna młodzieży

  • Jakub Przeździecki, FOR
  • Iwona Brożyna i Iwona Wojciechowska - Wolontariuszki BZ WBK

13.00-13.30

Przerwa obiadowa

 

13.30-15.10

III panel: Jak obudzić przedsiębiorczość młodych?

  • Rita Kurpisz, akredytowany coach ICF
  • Magdalena Guzik, trener, psychoterapeuta
  • Jacek Kobyliński, przedsiębiorca, trener

15.10-15.20

II przerwa kawowa

 

15.20-16.00

Wykład końcowy

  • prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady FOR, ekonomista, były wicepremier i minister finansów

Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 maja 2018 r.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie dwa egzemplarze antologii IX edycji Komiksów Ekonomicznych oraz gadżety ufundowane przez FOR i BZ WBK. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenie o udziale w konferencji.


Kontakt do organizatorów:

Jakub Przeździecki

Koordynator projektów

jakub.przezdziecki@for.org.pl

Tel. 667 290 555


Kontakt dla mediów:

Helena Krajewska

Koordynator Biura Prasowego

helena.krajewska@for.org.pl

Tel: 609 717 102


Współorganizator: Bank Zachodni WBK

Partner strategiczny: Ziaja Polska

 

 


Patronaty honorowe: Minister Edukacji Narodowej oraz Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

     

Patronat medialny: Rzeczpospolita

 


Warning: Unknown: open(/home/klient.dhosting.pl/for/.tmp//sess_f74450a78ac6694fd3f316fd1970de78, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/klient.dhosting.pl/for/.tmp/) in Unknown on line 0