-
Leszek Balcerowicz w najnowszym filmie Marcina Krzyształowicza, Cinema.pl | 2019-11-22
więcejProf. Leszek Balcerowicz pojawi się w najnowszym filmie Marcina Krzyształowicza pt. „Pan T.”, którego premierowy pokaz odbył się podczas festiwalu w Gdyni.
-
Patryk Wachowiec o anulowaniu głosowanie w Sejmie, Radio TOK FM | 2019-11-22
więcejPatryk Wachowiec, analityk prawny FOR, wytłumaczył jak pod względem prawnym wygląda odwołanie głosowania przez marszałek Sejmu. Anulowanie głosowania wywołało burzą w Sejmie i mediach społecznościowych.
-
Patryk Wachowiec komentuje anulowanie głosowania w Sejmie, Fakt | 2019-11-22
więcej– "Trzeba to anulować, bo my przegramy" - mówi posłanka PiS do marszałek Witek. Nagrało się. Wstyd, że trzeba głosować do skutku, bo posłowie PiS nie potrafią obsłużyć maszynek do głosowania – napisał na Twitterze Patryk Wachowiec.
-
Patryk Wachowiec komentuje anulowanie wyników głosowanie w Sejmie, OKO.Press | 2019-11-22
więcejW nocy z czwartku na piątek marszałek Elżbieta Witek nie podała w Sejmie wyników głosowania na czterech posłów członków Krajowej Rady Sądownictwa. Jak przyznaje jedna z posłanek na zarejestrowanym przypadkowo nagraniu, przegraliby je kandydaci PiS. "Wstyd, że trzeba głosować do skutku, bo posłowie PiS nie potrafią obsłużyć maszynek do głosowania." - pisze na swoim Twitterze Patryk Wachowiec, analityk prawny FOR.
-
Aleksander Łaszek komentuje pomysł wprowadzenia estońskiego CIT-u, Forsal | 2019-11-21
więcejAleksander Łaszek z Forum Obywatelskiego Rozwoju jest bardziej ostrożny w ocenach potencjalnych skutków, zwraca uwagę, że wyniki estońskich badań wcale nie są jednoznaczne, a na to, czy firmy inwestują, czy nie, wpływa wiele czynników. Na przykład to, czy prawo, które obowiązuje przedsiębiorców, jest stabilne, czy nie.
-
Leszek Balcerowicz: Wolny rynek nie ma dobrej prasy. Lepiej być demagogiem, Nowy Przemysł | 2019-11-21
więcejBy bronić wolnego rynku, trzeba się najzwyczajniej bardzo napracować, trudniej się z tym przebić w komunikacji ze społeczeństwem - wie z doświadczenia prof. Leszek Balcerowicz. A kto zyskuje poklask? O tym w rozmowie z Adamem Sofułem i Jackiem Ziarno dla Nowego Przemysłu.
-
Nominanci PiS ignorują wyrok TSUE i apel KOS, OKO.Press | 2019-11-21
więcejPomimo wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada 2019, odnoszącego się do niego stanowiska Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, a także apelu 13 organizacji zrzeszających prawników i zajmujących się obroną praworządności w Polsce o niezwłoczne wykonanie wyroku TSUE przez organy polskiego państwa, KRS i Izba Dyscyplinarna SN pracują dalej.
-
Aleksander Łaszek o zmianach w podatku CIT, Gazeta.pl NEXT | 2019-11-21
więcejPremier Mateusz Morawiecki zapowiedział w swoim wtorkowym expose wprowadzenie tzw. estońskiego CIT-u. Na razie nie znamy ani szczegółów estońskiego CIT-u w Polsce, ani daty jego wprowadzenia. Wiemy natomiast z expose premiera, że miałby on objąć wyłącznie mikro- i małe firmy, a nie wszystkie przedsiębiorstwa. W opinii Aleksandra Łaszka, głównego ekonomisty Fundacji FOR, może to skomplikować system podatkowy.
-
Leszek Balcerowicz o propozycji zmian w konstytucji: To jest paradoksalne, TVN24 | 2019-11-21
więcejWkraczamy w okres spowolnienia gospodarki - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów. Jego zdaniem, "do głosu będą dochodzić szkody wynikające z polityki PiS-u na czele z obniżeniem wieku emerytalnego, oraz nacjonalizacją".
-
Aleksander Łaszek o PPK: Jestem przeciwny tworzeniu kolejnych zapisów w Konstytucji RP, Super Express | 2019-11-20
więcejW podobnym tonie wypowiedział się dla superbiz.pl główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju dr Aleksander Łaszek. Ekspert jest przeciwny tworzeniu kolejnych zapisów w Konstytucji RP.
- Premier Morawiecki w expose przyznał, że ustawy w Polsce wiele nie znaczą. Bo przecież w ustawie o PPK jest wprost napisane, że są to środki prywatne ("2. Środki gromadzone w PPK stanowią prywatną własność uczestnika PPK, z zastrzeżeniem art. 105"). Założenie, że ustawa to za mało jest bardzo niebezpieczne; gdyby przyjąć ten sposób myślenia można by było dojść do wniosku, że tylko te instrumenty, które zostaną wpisane do konstytucji są bezpieczne. Zamiast mnożyć zapisy w konstytucji, kolejne rządy powinny bardziej szanować prawo, z czym rząd PiS miał problemy.