-
Aleksander Łaszek: Bon wakacyjny, czyli jak zniechęcać pracodawców do umów o pracę, Prawo.pl | 2020-05-13
więcejProjektowany przez rząd program bonów na wakacje w Polsce dla osób pracujących na umowach o pracę i zarabiających poniżej przeciętnego wynagrodzenia, ma kosztować w tym roku ok. 7 mld zł i ma być sfinansowany przez rząd i pracodawców. To dodatkowe obciążenie dla podatników i firm, które mogą zniechęcić się do zawierania umów o pracę - twierdzi FOR.
-
Aleksander Łaszek: Takim sposobem politycy będą mogli decydować, gdzie obywatele mają jeździć na wakacje, Polska The Times | 2020-05-13
więcejGłówny ekonomista FOR zwraca uwagę, że branża turystyczna jest dotknięta problemami tu i teraz,a ten bon ma być programem wieloletnim, który zresztą będzie można wykorzystać w przyszłym roku.
-
Aleksander Łaszek: Bon turystyczny 1000+: dla kogo, od kiedy, co oznacza dla pracodawców, Dziennik Gazeta Prawna | 2020-05-13
więcejJeśli połowa kosztów nowego programu w przyszłości obciąży pracodawców, to opodatkowanie nisko płatnych etatów w Polsce będzie trzecim najwyższym w OECD. Za to pracownicy będą dostawali bon na 1000 zł, który będą mogli wydać zgodnie z wytycznymi rządu. Takim sposobem politycy będą mogli decydować, gdzie obywatele mają jeździć na wakacje - komentuje dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
-
Aleksander Łaszek: To kupowanie głosów przed wyborami, Money.pl | 2020-05-13
więcejRządowy program nie jest odpowiedzią na obecne problemy branży turystycznej, bony są przede wszystkim nowym pomysłem na kupowanie głosów przed wyborami - uważa Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
Aleksander Łaszek: Kto zyska na bonie turystycznym?, Radio TOK FM | 2020-05-13
więcejGościem programu "Pierwsze Śniadanie w TOKu" Piotra Maślaka był Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
Aleksander Łaszek: Brak pracowników ze wschodu a funkcjonowanie firm w Polsce, Radio TOK FM | 2020-05-13
więcejGościem programu "Pierwsze Śniadanie w TOKu" Piotra Maślaka był Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
Patryk Wachowiec: Mamy teraz totalny chaos oraz „efekt domina”, Super Nowości | 2020-05-12
więcejO co właściwie chodzi? O to, że PKW potraktowała sprawę tak, jakby wszyscy kandydaci z wyborów 10 maja się wycofali. Tymczasem tak nie było. – To dość karkołomne interpretacja PKW i zupełnie niezgodna ze stanem faktycznym – zauważa Patryk Wachowiec.
-
Patryk Wachowiec: Uchwała PKW w sprawie wyborów nie musi kończyć sprawy, Radio TOK FM | 2020-05-11
więcejWbrew temu, co twierdzi PKW, że jej uchwała jest ostateczna, niezaskarżalna i nie podlega żadnej kontroli sądowej, to każdy z komitetów wyborczych, który wystawił swojego kandydata w tych wyborach, powinien podjąć próbę zaskarżenia jej do Sądu Najwyższego - mówił w TOK FM Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
Patryk Wachowiec: Wielka niewiadoma z wyborem prezydenta RP, Super Nowości | 2020-05-11
więcejPrezes PiS i lider „Porozumienia”, czyli Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin założyli, że niedzielne wybory, których nie było, były nieważne i Sąd Najwyższy tak właśnie uzna. Najprawdopodobniej założyli słusznie, jednak już ogłoszenie i przeprowadzenie nowych wyborów może nie być tak łatwe i proste, jak to przedstawiają politycy rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Dlaczego? To wszystko wyjaśnia na naszych łamach Patryk Wachowiec.
-
Eliza Rutynowska: Pseudowybory metodą „na wnuczka”, Dziennik Trybuna | 2020-05-10
więcejUstawa o szczególnych (korespondencyjnych) zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r., stanowi bezprecedensowy w historii wolnej Polski atak na jej demokratyczny system wyborczy, a co za tym idzie – na sam ustrój państwa.