"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Free Market Road Show w Warszawie | 28 kwietnia 2022 r.

Wojna na Ukrainie utrudnia partnerowi FMRS, Centrum Bendukize, zorganizowanie wydarzenia w Kijowie. Ale partnerzy FMRS działają razem i z pomocą Warsaw Enterprise Institute, postanowili zorganizować konferencję poza Ukrainą: w Warszawie, w znanej Wam Świetlicy Wolności. Konferencja odbędzie się 28 kwietnia w godzinach 15.30–19.30.

Free Market Road Show jest największą międzynarodową platformą wymiany myśli i wypracowywania rozwiązań ekonomicznych i społeczno-politycznych z libertariańskiego, konserwatywnego i rynkowo-liberalnego punktu widzenia. Oferuje unikalną możliwość osobistej dyskusji z decydentami z kręgów polityki i biznesu. 

Najlepsi międzynarodowi prelegenci wezmą udział w dyskusjach panelowych na temat niektórych z najbardziej palących kwestii takich jak zmiany geopolityczne, przyszłość gospodarki i przyszłość Unii Europejskiej, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie. Praktyczne zagadnienia polityczne zderzą się z idealistyczną wolnorynkową perspektywą. 

Konferencja ma charakter otwarty, przy zastrzeżeniu, że w sali wykładowej zmieści się do 60 osób. Będzie ona transmitowana na żywo w internecie. Aktualne informacje o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się TUTAJ.

 

PANEL I „Światowy Nieporządek”

W trakcie dyskusji zostaną omówione najnowsze wydarzenia, kwestie bezpieczeństwa i obronności, zmiany polityczne i ideologiczne, w odniesieniu do wojny na Ukrainie, ale nie tylko. Przyjrzymy się także roli wielkich graczy, takich jak Chiny. Omówimy nową rolę USA oraz zastanowimy się nad kwestią stabilności na Bliskim Wschodzie.

Uczestnicy:
Adam Eberhardt (politolog, Ośrodek Studiów Wschodnich)
Łukasz Jasina (rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych)
Andrzej Krajewski (historyk, Warsaw Enterprise Institute)
Tomasz Wróblewski (prezes Warsaw Enterprise Institute)
Marcin Zieliński (Forum Obywatelskiego Rozwoju)
Moderuje: Sebastian Stodolak, (wiceprezes WEI)

 

PANEL II „Nowe wyzwania dla gospodarki”

Zwrócimy uwagę na problemy gospodarcze, z którymi mamy do czynienia w wyniku pandemii, trwającej wojny na Ukrainie, nowej fali imigracji, uzależnienia UE od importu energii oraz problemów społeczno-gospodarczych, które pojawiają się wraz z wątpliwą polityką klimatyczną.

Uczestnicy:
Yaron Brook (Instytut Ayn Rand)
Matt Kibbe (Free the People)
Marcin Nowacki (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)
Krassen Stanchev (Uniwersytet Sofijski)
Marek Tatała (Fundacja Wolności Gospodarczej)
Moderacja: Kamila Sotomska (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)

 

PANEL III „Europa przemyślana na nowo”

Jaka przyszłość czeka UE? Czy wojna na Ukrainie wzmocni spójność wspólnoty, czy rozbije ją? Czy Ukraina może liczyć na otwarte ramiona Brukseli i w jakiej perspektywie? I co z Białorusią? W trakcie rozmowy poruszymy także długo ignorowane kwestie obronności i siły NATO. 

Uczestnicy:
Aleś Alachnovič (ekonomista, Case Białorusi)
Gunnar Hökmark (Sztokholmskie Forum Wolnego Świata)
Yuliya B. Tychkivska (Centrum Bendukize)
Richard Zundritsch (Austriackie Centrum Ekonomiczne)
Moderacja: dr Jacek Raubo (analityk obronności, Defence24, WEI)