-
Kto popiera kandydatów do KRS? Tajemnica. Mogą to być sędziowie podlegli ministrowi Ziobrze, Wyborcza.pl | 2018-02-09
więcejKandydaturę Furmankiewicza poparło 25 anonimowych sędziów. Z dokumentów wiadomo jedynie, że ich pełnomocnikiem jest Marcin Romanowski, dyrektor podległego ministrowi sprawiedliwości Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości - co ustalił Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
"Chytry plan ustawodawcy". Tajne listy poparcia kandydatów do KRS, TVN24.pl | 2018-02-09
więcej"Patryk Wachowiec, prawnik Forum Obywatelskiego Rozwoju, ujawnił w czwartek, że pełnomocnikiem kandydata do KRS Grzegorza Furmankiewicza jest Marcin Romanowski - podwładny Zbigniewa Ziobry".
-
Marek Tatała, Poland on Orbán’s Lap, 4Liberty.eu | 2018-02-08
więcejIt is Hungarian Prime Minister Viktor Orbán who is to defend the Law and Justice (PiS) government against the consequences of violations of the rule of law in Poland. These violations have led eventually to the reactions set out in the EU treaties. The Polish ruling party can blame only itself.
-
Aleksander Łaszek o stopach procentowych, Polskie Radio | 2018-02-08
więcejW opinii Aleksandra Łaszka, obecnie kluczowa jest obserwacja sytuacji na rynku pracy. – To, co jest największym zagrożeniem dla inflacji, to rosnąca presja płacowa. Jeżeli płace będą rosły szybciej niż wydajność pracy to będziemy mieli do czynienia ze wzrostem kosztów i wzrostem cen. To czynnik ryzyka, który należy obserwować – zaapelował.
-
Aleksander Łaszek: Zmiany w ściganiu dłużników, MarketNews24.pl | 2018-02-08
więcejProponowane przez rząd zmiany dotyczące przedawnienia roszczeń odciążą sądy. Mniejsze będą koszty funkcjonowania sądów, które finansowane są podatników. Zmiany mogły być jednak większe.
-
Blog FOR: Kto i jak zgłosił w nocy kandydata do KRS? | 2018-02-08
więcejWspółpracownicy FOR złożyli do Sejmu dwa wnioski o dostęp do informacji publicznej, domagając się przekazania wszystkich dokumentów związanych z procedurą zgłaszania kandydatów na członków KRS. W najbliższych dniach mija ustawowy termin na udzielenie odpowiedzi.
-
Komunikat 1/2018: Kolejna nacjonalizacja – tym razem kosztem pacjenta. Kolejna wojna PiS – tym razem z Danią | 2018-02-07
więcejDla Prawa i Sprawiedliwości każda – faktyczna bądź pozorna – bolączka trapiąca polskie społeczeństwo stanowi pretekst do tego, by zwiększać upolitycznienie gospodarki. W 2013 roku, czyli jeszcze przed dojściem PiS do władzy, Polska pod względem zakresu własności państwowej wyprzedzała inne kraje OECD i Unii Europejskiej. W ostatnim czasie nie zrobiono jednak nic, by zmniejszyć ingerencję polityków w gospodarkę. Wręcz przeciwnie, jesteśmy świadkami wciąż to nowych kroków w kierunku dalszego upaństwawiania przedsiębiorstw. Po Pekao i elektrowniach przyszła kolej na ratownictwo medyczne – projekt zakłada wykluczenie z systemu opieki zdrowotnej prywatnych podmiotów świadczących tego rodzaju usługi.
-
Leszek Balcerowicz o relacjach polsko-izraelskich, TVN24 BIŚ | 2018-02-07
Zwiększanie zakresu przestępstw w kodeksie karnym i dawanie arbitralnej władzy prokuratorom w rozstrzyganiu spraw historycznych jest ograniczeniem wolności słowa - tak konflikt wokół noweli ustawy o IPN ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Leszek Balcerowicz.więcej -
Zatory płatnicze kosztują polskie firmy co najmniej 100 mld zł rocznie, next.gazeta.pl | 2018-02-06
więcejWedług zaprezentowanego w zeszłym roku raportu Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju, zatory płatnicze kosztują polskie firmy co najmniej 100 mld zł rocznie. To jedna z najważniejszych barier dla wzrostu inwestycji w naszym kraju.
-
Aleksander Łaszek o ujednoliceniu polityki podatkowej w UE, RP.pl | 2018-02-06
więcej– To wynika z logiki utworzenia unii fiskalnej – zauważa Aleksander Łaszek, główny ekonomista Fundacji FOR. – Skoro taka unia przewiduje transfery wewnętrzne między członkami, nie może być tak, że kraj o wyższym opodatkowaniu finansuje działania kraju o niższym opodatkowaniu – wyjaśnia.