-
FOR o szarej strefie, Gazeta.pl Next | 2018-07-19
więcejZgodnie z obliczeniami Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych w 2018 r. udział szarej strefy wyniesie 18 proc. PKB. Choć jest lepiej niż w ubiegłych latach, to skala zjawiska wciąż jest duża. I wszyscy na tym tracimy.
-
Marek Tatała: Papierosy i alkohol. Będą dalsze ograniczenia dla konsumentów, o2.pl | 2018-07-19
więcej- Widać w Polsce taki trend przez działalność agencji rządowych, które zajmują się ochroną zdrowia, jest nacisk na polityków, żeby te restrykcje zwiększać (...). To jest ryzykowne. Kiedy u nas podnoszone są podatki na papierosy czy alkohol, to o wiele bardziej nakręca to szarą strefę - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
O Nanny State Index rozmawia Marek Tatała - wiceprezes zarządu FOR, Telewizja WP | 2018-07-18
więcejMamy tu do czynienia z działaniem, którego celem jest, by człowiek nie podejmował złych decyzji, ale to osłabia poczucie odpowiedzialności za swój los u ludzi
-
Marek Tatała: Kiedy u nas podnoszone są podatki na papierosy czy alkohol, to o wiele bardziej nakręca to szarą strefę, Telewizja WP | 2018-07-18
więcejWidać w Polsce taki trend przez działalność agencji rządowych, które zajmują się ochroną zdrowia, jest nacisk na polityków, żeby te restrykcje zwiększać (...). To jest ryzykowne. Kiedy u nas podnoszone są podatki na papierosy czy alkohol, to o wiele bardziej nakręca to szarą strefę - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Tatała.
-
Marek Tatała o tym, jak UE chce ingerować w przyzwyczajenia konsumentów, Money.pl | 2018-07-18
więcejMarek Tatała gościem programu "Money. To się liczy" w Money.pl.
-
FOR o regulacjach dotyczących zatrudniania cudzoziemców spoza UE, Handel Extra | 2018-07-18
więcejForum Obywatelskiego Rozwoju rekomenduje zatem stworzenie jasnej ścieżki do naturalizacji dla obywateli państw trzecich, którzy pracują w Polsce i płacą podatki przez określoną liczbę lat. Ma to dać im i ich polskim pracodawcom bodźce do tworzenia długoterminowych relacji.
-
Eksperci FOR: Co trzeba zrobić aby zatrzymać imigrantów w kraju?, Ale Bank | 2018-07-18
więcejDla gospodarki bardziej korzystni są imigranci, którzy na stałe wiążą się z krajem. Mają silne bodźce, żeby podnosić swoją produktywność, a tym samym swoje zarobki. W tym celu uczą się języka, szkolą, nabywają certyfikaty i licencje.
-
Rafał Trzeciakowski: Co nie jest zabronione, jest dozwolone? To zabrońmy!, Rzeczpospolita | 2018-07-17
więcejW myśl podkreślanej w tzw. konstytucji biznesu zasady, „co nie jest zabronione, to jest dozwolone", firmy dostosowały się do zakazu handlu. Teraz związkowcy z Solidarności chcą w odpowiedzi wprowadzić kolejne zakazy.
-
Patryk Wachowiec o projekcie cenzurowania internetu, Dziennik Gazeta Prawna | 2018-07-17
więcej"Pomysł kilku ministerstw jest doskonałym przykładem na to, jak państwo nie powinno regulować zasad korzystania z internetu."
-
Analiza 7/2018: Potrzebujemy imigrantów. Jak zatrzymać ukraińskich pracowników w Polsce? | 2018-07-17
więcejW ostatnich latach do Polski napłynęli liczni pracownicy ze Wschodu – w 2017 roku według szacunków NBP przebywało w Polsce przeciętnie 900 tys. pracowników z Ukrainy. Większość pracuje tymczasowo na podstawie ważnych kilka miesięcy oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcowi, które nie pozwalają ubiegać się o prawo stałego pobytu. Polska administracja bardzo niechętnie przyznaje polskie obywatelstwo – w 2016 roku osobom spoza UE przyznano ich tylko 3,5 tys. – na czym gospodarczo tracimy.