-
Komunikat 22/2018: "Gry kulturowe" czy kultura lobbingu? | 2018-08-23
więcejKiedy politycy rozdają pieniądze podatników to zachęcają do lobbingu, wtedy nawet przodujące branże zaczynają udawać, że potrzebują wsparcia. Nie inaczej jest z polską branżą gier wideo.
-
Aleksander Łaszek o budżecie na 2019 rok, Polsat News | 2018-08-22
więcejAleksander Łaszek, główny ekonomista FOR był gościem Jarosława Gugały w programie Wydarzenia, gdzie opowiedział o propozycji budżetu na 2019 rok.
-
Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów (OMKS) | 2018-08-22
więcejForum Obywatelskiego Rozwoju, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa rozpoczęły Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów (OMKS). Inicjatywa ma na celu przybliżenie obywatelom sylwetek kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, procedury naboru i wszystkich wątpliwości odnośnie zgodności z prawem polskim i standardami unijnymi.
-
FOR: Rusza Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów, Dziennik Gazeta Prawna | 2018-08-22
więcejObywatele oraz organy dokonujące wyboru muszą znać szczegółowo kwalifikacje i dorobek kandydatów, a także inne informacje, które mają wpływ na ocenę ich sylwetek i mogą wpływać na sposób pełnienia urzędu sędziego - piszą we wspólnym oświadczeniu Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństw. Organizacje te uruchomiły Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów.
-
FOR: Będzie obywatelski monitoring kandydatów do SN i NSA, Rzeczpospolita | 2018-08-22
więcejTrzy organizacje obywatelskie: Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz INPRIS rozpoczynają monitorowanie procedury i zbieranie informacji o kandydatach do Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego.
-
Aleksander Łaszek komentuje: Budżet PiS na 2019 r. ma jeden duży plus i jeden spory minus, który pozostawia pewien niedosyt, Business Insider | 2018-08-21
więcejWedług dr Aleksandra Łaszka, jeśli dobra koniunktura się utrzyma, deficyt sektora finansów publicznych może być jeszcze niższy. Będzie on jednak i tak znacznie poniżej średniej unijnej. Przyczyna jest dość prosta. W najlepszej koniunkturze światowej od lat wiele państw decyduje się mieć nadwyżki w tym zakresie i oszczędza na gorsze czasy.
-
OMKS: Przewodniczący KRS: Przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego to nie klasówka, Dziennik Gazeta Prawna | 2018-08-21
więcejDo jutra w Krajowej Radzie Sądownictwa potrwają przesłuchania osób, które zgłosiły swój akces do Sądu Najwyższego. Rada ma do zweryfikowania 195 kandydatur. Pierwotnie było ich 215, lecz postępowanie wobec 20 osób umorzono na skutek wycofania zgłoszeń bądź niespełnienia wymogów formalnych przez zainteresowanych.
-
Marek Tatała: Emerytura na czwarte dziecko, Money.pl | 2018-08-20
więcejO skutki programu Mama plus i popularność ekonomii współdzielenia mówi Marek Tatała, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.
-
Patryk Wachowiec: Ostatnie dwa lata to znaczny regres, jeśli chodzi o jawność życia publicznego, Radio TOK FM | 2018-08-17
więcejW programie Analizy, o problemach w dostępie do informacji publicznej mówi Patryk Wachowiec, analityk prawny FOR.
-
Patryk Wachowiec komentuje: Spór o SN a przystąpienie prokuratury do sprawy pytań prejudycjalnych, Rzeczpospolita | 2018-08-16
więcej– Prokurator, owszem, nie cofnie pytań, ale po jego krytyce poczynań SN, tym bardziej gdyby znalazł zrozumienie stron podstawowego sporu i np. ZUS wycofał swoje zażalenie, mogłaby odpaść podstawa prowadzenia sprawy w Luksemburgu. A SN ma obowiązek przynajmniej o takich faktach informować TSUE.