"Skutecznie promujemy wolność"

EN

FOR poleca książkę: "Ekonomia kapitału ludzkiego"

Autor: Theodore William Schultz
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 978-83-264-4170-7
Liczba stron:
Wymiary: 176x250

Prezentowana publikacja zawiera obszerne fragmenty dzieł Schultza, które pozwalają  na  prześledzenie  drogi  naukowej  tego  wybitnego  autora.  Wśród zamieszczonych opracowań Czytelnik znajdzie:

–  analizę zagadek ekonomicznych związanych z ubóstwem,

–  rozważania na temat konieczności inwestowania w umiejętności i wiedzę, głównie za pomocą upowszechniania edukacji, będącej podstawą budowania kapitału ludzkiego,

–  ocenę roli tego kapitału w tworzeniu nowoczesnej przedsiębiorczości.

Autor poświęca wiele uwagi roli kobiet, młodzieży i osób starszych jako ważnych i wymagających docenienia uczestników rynku pracy, a także roli systemu edukacji i samoorganizującej się przedsiębiorczości.

„Nie mam wątpliwości, że Theodore W. Schultz był wybitnym badaczem empirycznym problemów bardzo istotnych dla poprawy warunków życia milionów ludzi, zwłaszcza w biedniejszych krajach. Był wielkim inspiratorem badań i wspaniałym nauczycielem. Był on wreszcie znakomitym uniwersyteckim menedżerem. Cieszę się, że polski Czytelnik zyskuje dzięki niniejszej książce możliwość poznania dorobku naukowego tego wybitnego uczonego”.

 

Profesor Leszek Balcerowicz

Rekomendacje:

Theodore William Schultz (1902–1998) – laureat Nagrody im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 1979 r. (wspólnie z Arthurem Lewisem) za pionierski charakter badań nad rozwojem gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem krajów rozwijających się; specjalista w dziedzinie ekonomii rolnictwa i zasobów ludzkich; pełnił funkcję doradcy w Departamencie Rolnictwa i w Departamencie Stanu USA; w 1960 r. został prezesem American Economic Association.

Opinie czytelników: